Aktualności - Instytut Pileckiego

 • 84. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

  Aktualności

  84. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

 • EMISJA FILMU „ŁAGIER 0331” | kino Iskra | 14.09.2023

  Aktualności

  EMISJA FILMU „ŁAGIER 0331” | kino Iskra | 14.09.2023

  Już jutro o godzinie 19.00 w kinie Iskra odbędzie się bezpłatny pokaz filmu "ŁAGIER 0331", a po nim spotkanie oraz panel dyskusyjny z twórcami filmu - Grzegorzem Czerniakiem i Wojciechem Saramonowiczem.

 • Podsumowanie konferencji naukowej pt. „Obława Augustowska i jej konsekwencje. Stan badań i postulaty badawcze”

  Aktualności

  Podsumowanie konferencji naukowej pt. „Obława Augustowska i jej konsekwencje. Stan badań i postulaty badawcze”

  W dniach 11-12 września 2023r. odbyła się organizowana przez Instytut Pileckiego konferencja naukowa pt. „Obława Augustowska i jej konsekwencje. Stan badań i postulaty badawcze”.

 • Konferencja naukowa "Obława Augustowska i jej konsekwencje. Stan badań i postulaty badawcze"

  Aktualności

  Konferencja naukowa "Obława Augustowska i jej konsekwencje. Stan badań i postulaty badawcze"

  Instytut Pileckiego w Augustowie zaprasza na konferencję naukową pt. "Obława Augustowska i jej konsekwencje. Stan badań i postulaty badawcze", która odbędzie się w dniach 11 i 12 września w Hotelu Warszawa.

 • Słuchowisko - Obława Augustowska słowami Alicji Maciejowskiej

  Aktualności

  Słuchowisko - Obława Augustowska słowami Alicji Maciejowskiej

  Już 8 września zapraszamy na wyjątkowe słuchowisko. Będzie ono powrotem do wydarzeń z lipca 1945 roku, którym w swoich audycjach radiowych przyjrzała się Alicja Maciejowska - polska dziennikarka radiowa, reportażystka, dokumentalistka.

 • Premierowy pokaz filmu "Raport Pileckiego" | Dyskusja

  Aktualności

  Premierowy pokaz filmu "Raport Pileckiego" | Dyskusja

  1 września w 84 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej Instytut Pileckiego wraz z DKF Kinochłon zapraszają na pokaz filmu oraz dyskusję o życiu i działalności Rotmistrza Witolda Pileckiego

 • Płyta LIPCOWI'45 już w sprzedaży!

  Aktualności

  Płyta LIPCOWI'45 już w sprzedaży!

  Album zawiera 10 autorskich kompozycji w wykonaniu zespołu "Żurkowski" z tekstami Aleksandry Góreckiej. Na płycie, dostępnej w sprzedaży jeszcze w lipcu, gościnnie wystąpili: SWIERNALIS, Robert Cichy, Meek, Oh Why?, Ana Andrzejewska oraz Olena Yanchuk.

 • Czas na podsumowanie LIPCOWYCH!

  Aktualności

  Czas na podsumowanie LIPCOWYCH!

  Obchody 78. rocznicy Obławy Augustowskiej rozpoczęliśmy w sobotę od pikniku edukacyjnego. Najmłodsi poprzez zabawy edukacyjne poznawali m.in. losy ofiar Obławy Augustowskiej, uczyli się rzemiosła i kultury regionu.

 • Odsłonięcie Muru Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej

  Aktualności

  Odsłonięcie Muru Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej

  Podczas obchodów Dnia Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej odbyło się oficjalne odsłonięcie Muru Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej - instalacji artystycznej na terenie “Domu Turka” z nazwiskami zabitych w lipcu 1945 roku.

 • Relacja z koncertu LIPCOWE

  Aktualności

  Relacja z koncertu LIPCOWE

  Piękna i wzruszająca lipcowa noc za nami! W sobotę na błoniach rzeki Netty odbył się koncert LIPCOWE poświęcony rodzinom Ofiar Obławy Augustowskiej.

 • Zespół Żurkowski i Instytut Pileckiego prezentują płytę LIPCOWI

  Aktualności

  Zespół Żurkowski i Instytut Pileckiego prezentują płytę LIPCOWI

  We wtorek 4 lipca odbyła się konferencja prasowa promująca wydanie płyty LIPCOWI. Album powstał z okazji 77. rocznicy Obławy Augustowskiej. Utwory zaprezentowane na krążku inspirowane są prawdziwymi historiami ofiar, opowiedzianymi przez świadków tamtych w

 • Młodzieżowa Rada Instytutu Pileckiego w Augustowie zaprasza na grę miejską "W POSZUKIWANIU PRAWDY"

  Aktualności

  Młodzieżowa Rada Instytutu Pileckiego w Augustowie zaprasza na grę miejską "W POSZUKIWANIU PRAWDY"

  Scenariusz gry inspirowany jest historią Obywatelskiego Komitetu Poszukiwań Mieszkańców Suwalszczyzny Zaginionych w Lipcu 1945 roku.

 • Koncert LIPCOWE z okazji 78. rocznicy Obławy Augustowskiej

  Aktualności

  Koncert LIPCOWE z okazji 78. rocznicy Obławy Augustowskiej

  8 lipca zapraszamy Was na wyjątkowe wydarzenie multimedialno - muzyczne, które powstało przy współpracy Instytutu Pileckiego i wspaniałych polskich artystów. Tylko tego dnia usłyszycie utwory inspirowane losami rodzin Ofiar Obławy Augustowskiej.

 • Przejmujący utwór Roberta Cichego i Eweliny Flinty ,,Na Strychu”, inspirowany autentycznymi wydarzeniami z Obławy Augustowskiej zapowiada nową odsłonę projektu Instytutu Pileckiego - LIPCOWE

  Aktualności

  Przejmujący utwór Roberta Cichego i Eweliny Flinty ,,Na Strychu”, inspirowany autentycznymi wydarzeniami z Obławy Augustowskiej zapowiada nową odsłonę projektu Instytutu Pileckiego - LIPCOWE

  Utwór zostanie zaprezentowany podczas specjalnego koncertu, którego dyrektorem artystycznym jest Robert Cichy. Do współpracy przy projekcie artysta zaprosił m.in. Ewelinę Flintę, Marikę, Reni Jusis, Tulię czy Jagodę Kret.