Dołącz do Młodzieżowej Rady Instytutu Pileckiego w Augustowie - rekrutacja uzupełniająca trwa! Wypełnij formularz i zacznij działać! - Instytut Pileckiego

Dołącz do Młodzieżowej Rady Instytutu Pileckiego w Augustowie - rekrutacja uzupełniająca trwa! Wypełnij formularz i zacznij działać!

Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych do zupełnie nowego projektu kulturalnego!

Ideą Rady jest wspieranie Instytutu w realizacji misji popularyzacji wiedzy o historii regionu oraz współtworzeniu oferty kulturalnej z uwzględnieniem głosu młodego pokolenia. 

Młodzieżowa Rada Instytutu Pileckiego w Augustowie to możliwość realizacji autorskich pomysłów w wybranej przez siebie formie. Reportaż, podcast, wystawa, praca plastyczna, film, a może coś zupełnie innego? Sam wybierz w jakiej dziedzinie chcesz się rozwijać i w jaki sposób opowiadać odnalezione przez siebie historie. 

Działalność Rady będzie realnym wkładem w powstanie Domu Pamięci Obławy Augustowskiej. Odkryte i opowiedziane przez uczniów historie wpłyną na stworzenie żywej, zaangażowanej w życie regionu instytucji.

Doświadczenie zdobyte w Radzie z pewnością zaprocentuje w waszym dorosłym życiu!

Czym jest Młodzieżowa Rada Instytutu Pileckiego
w Augustowie?

Młodzieżowi radni włączają się w aktualnie prowadzone projekty, wyrażają swoją opinię na temat m.in. tworzonych scenariuszy warsztatów, a także realizują autorskie przedsięwzięcia. W swojej działalności mogą liczyć na wsparcie koordynatora. W rozwoju uczniów wspierać będą specjaliści Instytutu Pileckiego: historycy, dokumentaliści, muzealnicy i edukatorzy. Nasi eksperci podzielą się swoim doświadczeniem i dołożą starań, aby projekty realizowane przez członków Młodzieżowej Rady pomagały młodym autorom rozwijać ich zdolności i podnosić kompetencje. 

Rada podejmuje uchwały podczas sesji, które odbywać się będą stacjonarnie lub online przynajmniej raz w miesiącu. Pracami kieruje przewodniczący, który wybierany jest przez radę w głosowaniu. 

Rada liczy do 12 członków. Kadencja rady trwa 2 lata. 

Bieżący kontakt pomiędzy członkami rady odbywa się online.  

Jak zostać radnym Młodzieżowej Rady?

Członkiem rady może zostać uczeń szkoły ponadpodstawowej, który weźmie udział w konkursie. Prace konkursowe należy przesłać do 23 marca 2022 roku za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego poniżej.

Zadaniem konkursowym kandydatów jest przedstawienie propozycji dwóch autorskich projektów, które mogłaby zrealizować Rada. Tematycznie projekty powinny nawiązywać do  historii Augustowa i regionu. Oprócz tego należy opowiedzieć o sobie, swoich zainteresowaniach, pasjach i zaangażowaniu społecznym.

Kolejnym etapem konkursu są rozmowy rekrutacyjne, na które zostaną zaproszeni wybrani kandydaci. Ogłoszenie składu Rady nastąpi do 4 kwietnia 2023r.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 

Oświadczenie o danych osobowych i zgodzie na kandydowanie oraz publikację wizerunku kandydata w postaci zdjęć i nagrań wideo LINK

Terminarz:

Zgłoszenia konkursowe należy nadsyłać do: 28 marca 2023 r.

Rozmowy rekrutacyjne: 30 - 31  marca

Ogłoszenie składu Rady: do 4 kwietnia

W razie pytań dotyczących Młodzieżowej Rady Instytutu Pileckiego w Augustowie oraz konkursu prosimy o kontakt pod adresem rada@instytutpileckiego.pl

Zapraszamy!

Do rekrutacji uzupełniającej stosuje się odpowiednio zapisy Regulaminu Konkursu z wyłączeniem terminów. Właściwe dla rekrutacji uzupełniającej terminy zostały zamieszczone powyżej

Zobacz także

  • W przededniu Obławy Augustowskiej. Suwalszczyzna 1939-1945 | KONFERENCJA NAUKOWA

    Aktualności

    W przededniu Obławy Augustowskiej. Suwalszczyzna 1939-1945 | KONFERENCJA NAUKOWA

    14 i 15 listopada 2024 r. w Augustowie odbyła się konferencja "W przededniu Obławy Augustowskiej. Suwalszczyzna 1939-1945".

  • Program konferencji | W przededniu Obławy Augustowskiej. Suwalszczyzna 1939-1945

    Aktualności

    Program konferencji | W przededniu Obławy Augustowskiej. Suwalszczyzna 1939-1945

    Instytut Pileckiego zaprasza na konferencję naukową pt. „W przededniu Obławy Augustowskiej. Suwalszczyzna 1939-1945”, która umożliwi podjęcie dyskusji oraz przedstawienie stanu wiedzy na temat II wojny światowej w odniesieniu do regionu Ziemi Augustowskiej

  • Obchody 40. rocznicy śmierci błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki.

    Aktualności

    Obchody 40. rocznicy śmierci błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki.

    25 i 26 października zorganizowaliśmy dwa wyjątkowe wydarzenia, w ramach ogólnopolskich obchodów 40. rocznicy męczeńskiej śmierci błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszko.

  • Wrzesień w Instytucie Pileckiego w Augustowie

    Aktualności

    Wrzesień w Instytucie Pileckiego w Augustowie

    Działalność prowadzona przez augustowski dział Instytutu Pileckiego jest wyjątkowo szeroka. Sam wrzesień obfitował w wiele wydarzeń kulturalnych, spotkań, konferencji, których motywem przewodnim była Obława Augustowska.

  • Podsumowanie II edycji słuchowiska "Obława Augustowska słowami Alicji Maciejowskiej"

    Aktualności

    Podsumowanie II edycji słuchowiska "Obława Augustowska słowami Alicji Maciejowskiej"

    W miniony piątek odbyła się długo wyczekiwana II edycja słuchowiska "Obława Augustowska słowami Alicji Maciejowskiej".

  • II Edycja słuchowiska leśnego, poświęconego Obławie Augustowskiej

    Aktualności

    II Edycja słuchowiska leśnego, poświęconego Obławie Augustowskiej

    Już 6 września 2024 roku, przy Kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Mikaszówce, odbędzie się II edycja słuchowiska leśnego, poświęconego Obławie Augustowskiej.

  • Za nami 3. edycja festiwalu LIPCOWI '45!

    Aktualności

    Za nami 3. edycja festiwalu LIPCOWI '45!

    Za nami 6-dniowy festiwal LIPCOWI '45, organizowany z okazji 79. rocznicy Obławy Augustowskiej! Zapraszamy do obejrzenia relacji z przebiegu wydarzeń przygotowanych przez Instytut Pileckiego, które odbyły się w dniach 6-12 lipca.

  • Uroczyste obchody 79. rocznicy Obławy Augustowskiej | 12 lipca - Dzień Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej

    Aktualności

    Uroczyste obchody 79. rocznicy Obławy Augustowskiej | 12 lipca - Dzień Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej

    12 lipca w Augustowie odbyły się organizowane przez dział Instytutu Pileckiego ds. upamiętnienia Obławy Augustowskiej uroczystości, mające na celu upamiętnienie Ofiar największej zbrodni dokonanej przez Sowietów na Polakach po II wojnie światowej.

  • Obchody 79. rocznicy Obławy Augustowskiej | Fotorelacja z koncertu LIPCOWI'45

    Aktualności

    Obchody 79. rocznicy Obławy Augustowskiej | Fotorelacja z koncertu LIPCOWI'45

    W sobotę 6 lipca, już po raz trzeci na błoniach rzeki Netty w Augustowie, odbył się wyjątkowy koncert LIPCOWI '45, inaugurujący obchody 79. rocznicy Obławy Augustowskiej.

  • "Cukiernia u Turka" powróciła do Augustowa! | fotorelacja

    Aktualności

    "Cukiernia u Turka" powróciła do Augustowa! | fotorelacja

    31 maja Rynek Zygmunta Augusta po raz kolejny przeniósł mieszkańców Augustowa i odwiedzających go turystów w okres XX-lecia międzywojennego, kiedy to w "Domu Turka" mieściła się cukiernia ANGORA!

  • Piknik ułański "Ułańskie Serca" | fotorelacja

    Aktualności

    Piknik ułański "Ułańskie Serca" | fotorelacja

    1 czerwca 2024 roku odbyła się pierwsza edycja pikniku ułańskiego „Ułańskie Serca”. Stoiska edukacyjne i pokazy kawaleryjskie to tylko część atrakcji, które odbyły się nad jeziorem Studzieniczna!

  • Konkurs fotograficzny "Drugie życie zdjęć Judela Rotsztejna"!

    Aktualności

    Konkurs fotograficzny "Drugie życie zdjęć Judela Rotsztejna"!

    [03.07.2024 r. - Konkurs rozstrzygnięty] Pasjonujesz się fotografią? Inspiracje odnajdujesz w starych kliszach? A może interesujesz się przedwojennym Augustowem? Nie czekaj i zgłoś się do konkursu fotograficznego "Drugie życie zdjęć Judela Rotsztejna"!